BALKAN ÇIRÇIR İPLİK KONF.TEK. MAK.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

BALKAN ÇIRÇIR İPLİK KONF.TEK. MAK.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. hakkında detaylı bilgi edinin

BALKAN ÇIRÇIR İPLİK KONF.TEK. MAK.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

ATA MAH. ASTİM O.S.B. Astim 4. CADDE NO:20 Efeler/AYDIN Web Sitesine Git

BALKAN ÇIRÇIR İPLİK KONF.TEK. MAK.

Balkan Makina, 1960 yılından bu yana tekstil ve çırçır makinaları alanında faaliyet göstermekte olup, ilk yıllarda dokuma makinaları, bu makinalara ait yedek parça imalatı üzerine çalışmış, bilhassa son 20 yılda ise, tekstil ve çırçır fabrikalarına pamuk temizleme makinaları imalatı üzerine çalışmaktadır.

Firmamız 1997 yılında ülkemizde başlayan pamukta makinalı hasat çalışmalarına paralel olarak, makina ile hasat edilen pamukların işlenmesine yönelik modern çırçır makinaları ve temizleme ekipmanları geliştirilmesi konusunda arge çalışmalarına başlamıştır.

1996 yılında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ve TÜBİTAK'ın desteği ile bu ARGE çalışmaları daha kapsamlı hale getirilmiştir.

2 Yıl süren ve 2001 yılında tamamlanan Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı projesi neticesinde, firmamızın makinalı hasata uygun komple bir çırçır tesisi imalatını yapabilecek kapasiteye ulaşmıştır.

Artan iş hacmine bağlı olarak, 2002 yılında daha evvel tekstil makinaları ile beraber görülen çırçır makinaları imalatı, ayrı bir işletmeye taşınmış ve Balkan Çırçır Makinaları ismini almıştır.

Hızlı Erişim ile Kolayca Gezin