Altyapı

AYDIN ASTİM OSB'nin Yapılaşması

Aydın ASTİM OSB nin yapılaşması biten bölümündeki yol , kanalizasyon , yağmursuyu , telefon , elektrik ,içme suyu altyapısı tamamlanmıştır. OSB nin genişleme alanındaki altyapı çalışmaları kamulaştırma ve yeni yatırımların durumuna paralel olarak sürdürülmektedir.

Bölge içerisinde yapılaşması biten bölümde 10 – 13 – 25 m genişliğindeki imar yolları kilitli parke taşı ile tamamlanmıştır. Bu bölümde tamamlanan yolların toplam uzunluğu 13605 m dir.

Aydın ASTİM Organize Sanayi Bölgemizin atıksu ve yağmursuyu ayrı altyapı şebekelerine sahiptir.Bölgemizde toplanan yağmur suları 600 mm çapındaki bir adet kolektör vasıtasıyla D.S.İ ye ait T-12 Kurutma kanalına deşarj edilmekte ve Büyük Menderes Nehrine ulaştırılmaktadır. Bölgemizde faaliyet gösteren tesislerden kaynaklanan evsel ve endüstriyel atıksular 500 mm çapındaki bir adet kolektör vasıtasıyla Merkezi Atıksu Arıtma Tesisine ulaştırılmakta , Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği alıcı ortam standartlarına göre arıtılmış sular ise D.S.İ. ye ait T-12 Kurutma kanalına deşarj edilmektedir.

Bölgemizde 9215 m yağmursuyu şebekesi , 11600 m kanalizasyon şebekesi mevcuttur.

Hızlı Erişim ile Kolayca Gezin